Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Yeni
Panamera
260 kW/353 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
5,3 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s:
272 km/s
Azami hız
WLTP*
10,5 – 9,6
l/100 km
239 – 219
g/km
Yeni
Panamera 4
260 kW/353 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
5,0 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s:
270 km/s
Azami hız
WLTP*
11,2 – 10,1
l/100 km
253 – 230
g/km
Yeni
Panamera Turbo E-Hybrid
500 kW/680 PS
Ortalama güç (kW)/Ortalama güç (PS)
3,2 sn
Sport Chrono Paketi ile 0 - 100 km/sa Hızlanma
315 km/s
Azami hız
WLTP*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km
Başlangıca dön
Panamera
Porsche- Yeni Panamera. Cesur seçim.
Yeni Panamera. Cesurca seçin.
Panamera, özgürce içgüdülerini takip edenler için tasarlandı. Onlar için varış noktası kadar konforlu bir yolculuk da önemlidir. Başkalarının ne düşündüğüne göre değil, kendi arzularına göre karar verirler.

Tasarım.

Spor bir sedan, gerçekten bir sedan gibi mi görünmeli? Söz konusu Panamera ise kesinlikle hayır.

Porsche - Panamera.
Panamera.
Panamera hatlarına bakıldığında tek bir kimlik göze çarpıyor: Porsche. Atletik, aerodinamik ve sert hatlara sahip. Uzun dingil mesafesi, kısalan ön tampon ve uzayan arka tampon görsel dinamizm kazandırıyor. Yan profilin göze çarpan silueti, benzersiz  Porsche kimliğini ortaya koyuyor.
Porsche - PASM dahil adaptif havalı süspansiyon.
PASM dahil adaptif havalı süspansiyon.
Tüm Panamera modellerinde yeni adaptif havalı süspansiyonun yanı sıra Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) bulunur.

Panamera özellikleri.

Matrix LED farlar.

Matrix LED farlar standart olarak sunulurken, 64.000 pikselden yüksek opsiyonel HD Matrix LED farlar, fonksiyonelliği daha da artırıyor.

E-Hybrid.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km

140 kW güce sahip bir elektrik motoru ve yeni nesil bataryalar, üstün elektrik performansı ve yüksek elektrikli sürüş mesafesi sağlar.

Porsche Sürücü Deneyimi.

Porsche Sürücü Deneyimi çalışma ve ekran konsepti, sürücü dikkate alınarak tasarlanır ve en üst düzey kullanım kolaylığı sunar.

Arka koltuklarda konfor.

Geniş diz mesafesi ve baş yüksekliği sayesinde arka koltuklar üst düzey konfor ve yanal destek sunar. (Opsiyonel Olarak Sunulur)

Bilgi-eğlence.

Standart olarak sunulan Android Auto ve Apple CarPlay ile yüksek bağlanabilirlik.

Sürüş dinamikleri.

Yeni Panamera modelleri spor sürüş dinamikleri ve üst düzey sürüş konforunu bir arada sunuyor. Kusursuz şekilde koordine edilen yüksek performanslı güç aktarım organı, Porsche Doppelkupplung (PDK) ve şasi kombinasyonu, etkileyici bir performans sunar.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km

4 litrelik V8 biturbo benzin motoru ile Panamera Turbo E-Hybrid.

Yanmalı motor ile Panamera Turbo E-Hybrid maksimum güç çıkışı 382 kW (519 PS) olan yeni geliştirilmiş 4 litre V8 biturbo benzin motorunu sunar. Elektrik motoruyla birleştiğinde bu, 500 kW (680 PS) değerinde bir sistem güç çıkışını sağlar. V8 motorları, kusursuz güç çıkışı, yüksek tork, sorunsuz çalışma ve karakteristik bir ses demek.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km

Porsche Doppelkupplung (PDK) tarafından dört tekerin tümüne aktarılır.

Direksiyon üzerinden manuel olarakta kontrol edilebilen 8 vitese sahip Porsche Doppelkupplung (PDK). Hassas vites geçişleri sayesinde,mükemmel bir sürüş deneyimi sunar.

Dört tekerden çekiş sistemi.

Arkadan çekişli Panamera dışındaki tüm modellerde Porsche Çekiş Yönetimi (PTM) bulunur: Elektronik değişkenli, harita kontrollü çoklu plakalı debriyaj, otomatik fren diferansiyeli (ABD) ve patinaj önleyici düzenlemeye (ASR) sahip aktif dört tekerden çekiş sistemini içerir.

Arka aks yönlendirme sistemi.

Arka aks yönlendirme sistemi, performans ve pratikliği arttırır. Düşük hızlarda dönüş çapı azalır, çeviklik artar ve park etmek daha kolay hale gelir. Yüksek hızlarda ise sürüş stabilitesi artar. Sonuç: Günlük kullanımda daha yüksek manevra kabiliyeti ve sürüş emniyeti.

360° Deneyim.

Porsche - Dış tasarımPorsche - Dış tasarım

Panamera modellerini daha yakından keşfedin.

Artık Yeni Panamera modellerinin öne çıkan özellikleriyle ilgili genel bir bakışa sahipsiniz. Aşağıdaki bölümlerden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Porsche - Panamera modellerini daha yakından keşfedin.
Dış tasarım
Daha fazlasını keşfedin
Dış tasarım
HD Matrix LED farlar

Kamerayla kontrol edilen 64.000'den fazla pikselle, yenilikçi piksel LED teknolojisine sahip HD Matrix LED farlar, adaptif ışık dağıtımıyla günlük sürüş koşullarına göre tepki verir. Örneğin, yansıma yapmayan uzun far, sürüş şeridinin tam olarak aydınlatılması, şantiye alanlarında ve dar alanlarda araç genişliğinin haritasının çıkarılması ve sis için optimize edilmiş kısa far ve yağmur lambası, daha yüksek emniyet ve üst düzey konfor sunar.

Aktif hava girişlerine sahip ön tampon.

Yeni tasarlanan aktif hava girişli ön tampon, güç aktarım organı gereksinimlerine bağlı olarak otomatik açılır ve kapanır. Böylece hava direnci mümkün olduğunca düşük tutulur.

Yeni yan cam çerçeveleri.

Panamera Turbo E-Hybrid modelinde cam çerçeveleri ve diğer öğeler Turbonite rengindedir ve diğer Panamera modellerinde ise Gümüş (parlak) rengindedir.

Porsche - Jantlar.
Jantlar.
Boyutları 19 ila 21 inç aralığında değişen, farklı tasarımlara ve renklere sahip jantlar Panamera modellerinde bulunur. Talep edilmesi halinde Panamera Turbo E-Hybridiçin özel olarak şu seçenek sunulur: İlhamını yarış dünyasından alan merkezi kilitli 21 inç jant.
Bagaj bölmesi.

Çok mu fazla bagajınız var? Çok fazla mı alışveriş yapıyorsunuz, yoksa spor ekipmanlarınızı mı taşıyorsunuz? Panamera modellerinin bagaj bölmesi, geniş alana sahiptir ve büyük otomatik bagaj kapağı sayesinde kolaylıkla erişilebilir. Arka koltuklar katlandığında büyük çok büyük eşyalar bile taşınabilir ve bu spor bir araba için nadir görülen bir özelliktir.

Stop lambaları.

Panamera modellerinin çarpıcı detayı: Çift kavisli ve entegre fren ışıklı üç boyutlu şerit stop lambası. Talep edilmesi halinde opsiyonel olarak sunulur: Özel Tasarım stop lambaları ve keskin ışık şeridinin yanında araç kilitlenirken ve açılırken ışık animasyonu aktif hale gelir.

Adaptif arka spoyler.

Şasiye entegre edilen uzatılabilir arka spoyler Porsche Aktif Aerodinamikler'in bir parçasıdır. Yüksek hızlarda aracın arkasındaki hava akışını düzenler. Panamera Turbo E-Hybrid 'in 4 yönlü arka spoyleri, açıldıktan sonra ayrılır ve genişliğini önemli ölçüde artırarak ekstra yere basma kuvveti oluşturur.

Egzoz uçları.

Panamera Modellerinde, sol ve sağ taraflarda fırçalanmış çelikten yapılan iki adet ayrı egzoz çıkışı mevcuttur. Panamera Turbo E-Hybrid 'in her iki tarafında Turbo'ya özgü iki adet Koyu Bronz renk egzoz ucu bulunur. Tüm modellerde opsiyonel olarak benzersiz bir tasarıma sahip spor egzoz uçları veya spor egzoz uçları içeren spor egzoz sistemi sunulur.

Yan hava kanalları.

Ön çamurluklarda yer alan yan hava kanalları, ön tekerlek davlumbazlarında etkili havalandırmayı sağlar ve aerodinamikleri iyileştirir.

Sonraki bölüm
İç tasarım

Tüketim ve Emisyonlar.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km
Araç içi
Daha fazlasını keşfedin
Araç içi
Gösterge paneli.

Tipik Porsche sürücü odağı ile Porsche Sürücü Deneyimi: 12.6 inç eğimli ekrana sahip dijital gösterge paneli, göstergeleri görüş alanına net bir şekilde yerleştirir. Farklı ekran biçimleri seçilebilir: Tipik yuvarlak göstergeler, orta yuvarlak göstergede harita bölümü, alanın tamamında navigasyon haritası, küçültülmüş görünüm ve ortada Gece Görüş Desteği ile opsiyonel görünüm.

Ön yolcu ekranı.

Gösterge paneli ve orta ekran, sürücü koltuğuna göre özel olarak tasarlanmıştır ve opsiyonel 10.9 inç dokunmatik ekran ise yolcu tarafındadır. Diğer özelliklere ek olarak navigasyon ve bilgi-eğlence sistemlerine erişim sunar. Rota planlaması konusunda desteğin yanı sıra gösterge panelindeki veriler hakkında bilgi de sağlayabilir. Opsiyonel araç video video sistemi ile yolculuk sırasında ön yolcu ekranından sadece yolcunun göreceği şekilde video izlenebilir.

Porsche - Koltuklar.Porsche - Koltuklar.

Koltuklar.

Ön koltuklar.

Ön koltuklar yüksek düzeyde konfor sunarken hızlı virajlarda hareket özgürlüğünü kısıtlamadan destek sağlıyor. Koltuk yüksekliği, koltuk minderi ve arkalık açıları ile boylamasına konumu elektrikli olarak ayarlanabiliyor. Konforlu koltuklar ayrıca sürücü ve öndeki yolcu için koltuk minderi uzunluk ayarı ve 4 yönlü bel desteği sağlıyor. Adaptif spor koltukların (18 yönlü), koltuk minderi ve arkalık tarafında yükseltilmiş yan destekleri bulunur. Elektrik olarak ayarlanabilen bu koltuklar, köşelerde mükemmel bir yanlamasına destek sunar.

Arka koltuklar.

Ana özellikleri: Tekli iki adet olmaları. Geniş bacak ve baş mesafesi ile dinamik virajlarda konfordan ödün vermeyen mükemmel yanal destek. Arka koltuk için elektrikli arkalık ayarı, koltuk uzunluk ayarı ve bel desteği olan konforlu koltuk opsiyonu da mevcuttur. Bazı zamanlarda beşinci bir kişinin de seyahat etmesi gerektiğinde Panamera modellerindeki 4+1 koltuk sistemi sayesinde ekstra bir orta arka koltuk bulunur.

Porsche - Orta konsol.
Orta konsol.
Ekstra kolaylık olması için PDK vites seçme kolu, direksiyonun arkasında gösterge panelinde bulunur. Klima kontrolleri, kalkık orta konsolda bulunur ve cep telefonu şarj yuvası bunun altındadır. Şarj yuvası 15 W kablosuz şarjı destekler ve yüksek şarj performansı için soğutmalıdır.

Sport Chrono Paketi.

Sport Chrono paketi Panamera Turbo E-Hybrid 'de standarttır ve diğer Panamera modellerinde opsiyoneldir. Gösterge panelindeki dijital ve analog kronometreye ek olarak, Sport Chrono paketindeki özellikler; motor, şanzıman ve şasi için performans odaklı ayarları içeren SPORT PLUS modu ve direksiyonda mod değiştirme düğmesinin ortasında SPORT Response düğmesini içerir.

Ses sistemleri.

Panamera modellerinde, 10 hoparlörlü ve 150 watt çıkış değerinde Sound Package Plus bulunur. 14 hoparlörlü ve bir subwoofer'lı ve toplam 710 watt çıkış değerinde BOSE® Surround Ses Sistemi ise opsiyonel olarak sunulur ( Panamera Turbo E-Hybridiçin standart). Toplam 1.455 watt çıkışa ve 21 adet bağımsız kontrollü hoparlöre sahip Burmester® 3D High-End Surround Ses Sistemi.

Sonraki bölüm
E-Performans

Tüketim ve Emisyonlar.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km
E-Performans
Daha fazlasını keşfedin
E-Performans
Porsche - Sportiflik ve verimlilik bir arada.
Sportiflik ve verimlilik bir arada.
Elektrik motoru ve içten yanmalı motor bir araya gelerek Panamera’nın dinamizmine katkı sağlar. Buda yüksek verimlilikte keyifli bir sürüş yaşatır.

Hibrit güç aktarım organı.

Sistem gücü, içten yanmalı motor ve elektrik motoru kombinasyonu ile elde edilir. Her iki motor, gereksinimlere bağlı olarak bir sistem olarak birlikte veya ayrı ayrı kullanılabilir.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km

Elektrik motoru.

Maksimum 140 kW (190 PS) güce ve maksimum 450 Nm torka sahip elektrik motoru, tamamen elektrikli E-Mode'da üstün sürüş performansı sağlar ve fren anında geri kazanım sağlayarak bataryayı doldurur.

Sürüş modları.

Hibrit güç aktarım organı için özel olarak tasarlanan sürüş modlarıyla rota ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak tamamen elektrik, en verimli hibrit veya sport sürüş modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Porsche - Yüksek gerilimli batarya.
Yüksek gerilimli batarya.
25,9 kW/sa enerji kapasitesine sahip lityum iyon batarya, uzun mesafe elektrikli kullanım sağlar ve aynı zamanda klima kompresörü ve elektrikli fren takviyesi gibi elektrikli yardımcı ünitelere güç verir. AC şarj cihazını kullanarak 11 kW'a kadar şarj gücüyle şarj olabilir.
Porsche Active Ride.
Porsche Active Ride.
Standart olarak ekstra geliştirilmiş adaptif havalı süspansiyona sahip Panamera Turbo E-Hybrid aynı zamanda konforu ve performansı artırmak için tüm dört tekerlekte bulunan aktif bir süspansiyon sistemi, ileri teknoloji Porsche Active Ride süspansiyon ile donatılabilir. Havalı yaylı süspansiyondaki amortisörlerde, tekerleğe özgü çekme ve sıkıştırma kuvvetleri gerektiğinde üretilebiliyor. Bu sayede daha fazla destek sağlanırken, oluşabilecek sarsıntılar telafi ediliyor veya sportif his artırılıyor. Sonuç: Konforlu yolculuk ve sportif sürüş dinamikleri arasında daha fazla denge. Yüzeydeki engebelerin telafi edilmesi, araç şasi gürültüsünü azaltıyor. Aktif viraj alma dinamikleri fonksiyonu devreye alınırsa araç virajın iç tarafına doğru eğilir ve bu da yolcuların maruz kalacağı yanlamasına kuvvetleri azaltıyor. Ayrıca hızlanma ve frenleme konforu da yolculara yönelik boylamasına kuvvetleri azaltmak için ilgili sürüş durumu sırasında ön ve arka akslarda aracı yukarı kaldıran veya aşağı indiren bir seçim fonksiyonu ile artırılabiliyor. Dinamik sürüş sırasında tekerlek yük aktarımı, fren yaparken yuvarlanma ve sallantı hareketiyle dengelenmiş olur. Bu da performansı iyileştiriyor. Sport Plus sürüş modunda şasi, dinamik viraj alma ve sert frenleme sırasında havalı yayların seviyesinden daha da aşağı iner. Bir diğer ifadeyle tekerlek yükü değişimleri büyük oranda azalır ve araç performansı daha da iyileştirilir. Yükseklik ayarı, kapıları açarken ve kapatırken bütün şasiyi hızla kaldırıp indirerek giriş ve çıkış kolaylığını artırır.
Porsche - E-Performance, elektromobilite ve geleceğin spor arabası.

E-Performans, elektromobilite ve geleceğin spor arabası.

Sonraki bölüm
Modeller ve veriler

Tüketim ve Emisyonlar.

Panamera Turbo E-Hybrid (WLTP)*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km

Panamera modellerini seçin ve yapılandırın.

Seçilen
Panamera
Yeni
Porsche Panamera
WLTP*
10,5 – 9,6
l/100 km
239 – 219
g/km
260 kW/353 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
5,3 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s:
272 km/s
Azami hız
Seçilen
Panamera 4
Yeni
Porsche Panamera 4
WLTP*
11,2 – 10,1
l/100 km
253 – 230
g/km
260 kW/353 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
5,0 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s:
270 km/s
Azami hız
Seçilen
Panamera Turbo E-Hybrid
Yeni
Porsche Panamera Turbo E-Hybrid
WLTP*
1,7 – 1,2
l/100 km
38 – 26
g/km
29,9 – 27,5
kWsa/100 km
76 – 91
km
500 kW/680 PS
Ortalama güç (kW)/Ortalama güç (PS)
3,2 sn
Sport Chrono Paketi ile 0 - 100 km/sa Hızlanma
315 km/s
Azami hız
Panamera
260 kW/353 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
5,3 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s:
272 km/s
Azami hız
WLTP*
10,5 – 9,6
l/100 km
239 – 219
g/km
Yükseklik
1.423 mm
Genişlik
1.937 mm
Uzunluk
5.052 mm
Aks mesafesi
2.950 mm
Teknik Özellikler

Silindir sayısı 6
Silindir çapı 84,5 mm
Strok 86,0 mm
Silindir hacmi 2,894 cm³
Güç (kW) 260 kW.
Güç (PS) 353 PS.
dev/dak aralığı maksimum torku 5.400 - 6.700 d/dk
Maksimum motor devri 6.800 d/dk
Maksimum tork 500 Nm.
Maksimum tork devir aralığı 1,900 - 4,800 1/dak
Litre başına maksimum çıkış gücü (kW/I) 89,00 kW/l
Litre başına maksimum çıkış gücü (PS/I) 121,00 PS/l

Azami hız 272 km/s
Hızlanma 0 - 100 km/s: 5,3 sn
Sport Chrono Paketi ile 0 - 100 km/sa Hızlanma 5,1 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s: 12,4 sn
Sport Chrono Paketi ile 0 - 160 km/sa Hızlanma 12,1 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s: 20,1 sn
Sport Chrono Paketi ile 0 - 200 km/sa Hızlanma 19,8 sn
Viteste hızlanma (80-120 km/s) (50-75 mph) 3,4 sn

Eğim açısı, ön/arka havalı süspansiyon (normal sürüş yüksekliği) 12,6 - 16,4 °
Havalı süspansiyon rampa karın açısı (normal sürüş yüksekliği) 10,9 °
Maksimum yerden yükseklik (normal sürüş yüksekliği) 132 mm

Uzunluk 5.052 mm
Genişlik 1.937 mm
Genişlik (aynalar dahil) 2.165 mm
Yükseklik 1.423 mm
Aks mesafesi 2.950 mm
Dönüş çapı 11,9 m
Yüksüz ağırlık (DIN) 1.885 kg
Yüksüz ağırlık (AB)1) 1.960 kg
İzin verilen brüt ağırlık 2.505 kg
Maksimum yük 620 kg
Porsche tavan taşıma sistemi ile izin verilen maksimum tavan yükü 75 kg

Açık bagaj bölmesi hacmi (arka koltukların üst kenarına kadar) 494 l
En geniş bagaj bölmesi hacmi (arka koltukların arkası, çatıya kadar) 1.328 l

Şehir içi yakıt tüketimi 16,1 - 15,2 l/100 km
Yakıt tüketimi şehir içi 10,8 - 9,8 l/100 km
Yakıt tüketimi şehir dışı 9,0 - 8,2 l/100 km
Yakıt tüketimi otoban 9,6 - 8,7 l/100 km
Yakıt tüketimi karma 10,5 - 9,6 l/100 km
CO2 emisyonu düşük (WLTP) 365 - 345 g/km
CO2 emisyonu orta (WLTP) 245 - 223 g/km
CO2 emisyonu yüksek (WLTP) 205 - 187 g/km
CO2 emisyonu çok yüksek (WLTP) 218 - 197 g/km
CO2 emisyonu karma (WLTP) 239 - 219 g/km

Sabit aracın ses seviyesi 76 dB(A)
Sabit aracın ses seviyesi (d/dk) 2.850 d/dk
Geçen aracın ses seviyesi 69 dB(A)
Porsche - Kişiselleştirme ve sonlandırma

Kişiselleştirme ve sonlandırma.

Porsche Exclusive Manufaktur'da, aracınızın iç mekanı ve dışı için çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunuyoruz. Kendi kişisel aracınız için.

Porsche - İletişim.

İletişim.

Bir Porsche Merkezi ile iletişime geçerek bilgi isteyin veya özel Porsche haberlerini almak için kaydolun.