Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
A Dream in lime


20 yılı aşkın motorsporları kariyeri, 2 dünya ralli şampiyonluğu ve sayısız kazanılan zafer. Kuşkusuz Walter Röhrl hepimizin hayali olan bir hayatı yaşıyor.


Walter Röhrl’ün mükemmel yeteneği, yarıştığı rotaları milimetresine kadar ezbere bilmesi ve direksiyon ile olan müthiş diyalogu onu motorsporları ve özellikle Porsche ailesinin en önemli üyesi yapıyor. Bütün bu başarıları ve üstün yeteneği, Porsche dünyası olarak kendisine Lime Gold Metallic rengini atfetmemizin ana sebebi.


Hayatı boyunca Porsche tutkunu olan Walter Röhrl, 356 C modeli ile hayalindeki Porsche’ye 1967 senesinde sahip oldu. Tabii aradan çok uzun süre geçmeden kaderin cilvesi olarak nitelendirilebilecek bir olay gerçekleşti ve Walter Röhrl hayallerini süsleyen otomobili profesyonel olarak yarışlarda kullanmaya başladı. 1981 yılında ise üye olduğu takım şampiyonadan çekilince Walter Röhrl ve Co-Pilot’u hayalleri olan Porsche fabrika takımına katılarak Alman Rallisini tamamladı. Kullandıkları altın sarısı 924 Carrera GTS’leri teknik aksaklılar sebebiyle yarış dışı kalsa da geriye kalan 6 yarışın 4 tanesini podyumda bitirdiler.


Muhteşem bir motorsporları kariyerine sahip olmasına rağmen Walter Röhrl hayal kurmaktan vazgeçmedi. 1993 Yılında Porsche’ye mühendislik hizmeti vermeye başladı. Motorsporları mühendisi Roland Kussmaul ile hayatlarının altın anını yaşadılar: hayallerindeki otomobili geliştirdiler. Bu geliştirilen otomobil ilk nesil Porsche 911 GT3 modeliydi. Oldukça zorlu olan Nürburgring Nordschleife’yı 8 dakikanın altında tamamlayan otomobil, Walter Röhrl’e göre yollar için üretilmiş bir yarış otomobili olması sebebiyle hayatının dönüm noktası olarak tanımlanıyor.

Porsche’nin 75. Yılı Hakkında Daha Fazlası İçin

75 Yıllık hayal dünyamız, renklerimiz, ilham verici hikayelerimiz ve özel etkinliklerimizi keşfedin. Porsche’nin bu yılı hiç olmadığı kadar renkli.

Şimdi keşfedin