Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Yeni
911 GT3 RS
386 kW/525 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,2 sn
Hızlanma 0-100 km/sa
296 km/sa.
Azami hız
WLTP*
13,4
l/100 km
305
g/km
NEDC*
12,7
l/100 km
289
g/km
Başa dön
911 GT3 RS
Mükemmellik asla bir başlangıç değildir.
Ama her zaman bir hedeftir.

911 GT3 RS.

Sporcular bilir: üstün performans, mükemmel kondisyon ve şanstan daha fazlasını gerektirir. Daha güçlü ve daha hızlı olmak için durmak bilmeyen eğitim. Her şeyi, özellikle de kendini sorgulamak. Her hatadan ders çıkarmak. Çünkü en büyük zorluk rakipsiz kalmaktır. Bu duruşu ile Porsche, mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Artırılmış yarış pisti performansı ile yeni 911 GT3 RS'yi en üst seviyesinde deneyimleyin.

Porsche - 4.0 litrelik yüksek devirli, doğal emişli 525 PS (386 kW) motor.
4.0 litrelik yüksek devirli, doğal emişli 525 PS (386 kW) motor.
911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km
Tam otomatik ayarlı ön difüzör ve arka kanat.
Sürüklenme Azaltma Sistemi (DRS) - arka kanat.
Porsche - 40 kg'a kadar daha fazla yere basma kuvveti için ön aks üzerinde Aero salıncak.
40 kg'a kadar daha fazla yere basma kuvveti için ön aks üzerinde Aero salıncak.
Porsche - Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmiş çok sayıda bileşene sahip tutarlı hafif yapı.
Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmiş çok sayıda bileşene sahip tutarlı hafif yapı.

360° Deneyim.

Porsche - Dış GörünümPorsche - Dış Görünüm

911 GT3 modellerini ayrıntılarıyla keşfedin.

Öne çıkan özellikleri zaten biliyorsunuz. Aşağıda, her bir bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Porsche - 911 GT3 RS modelini ayrıntılarıyla keşfedin.
Aerodinamik ve tasarım
Daha fazlasını keşfet
Aerodinamik ve tasarım
Porsche - Yere basma kuvveti güncellemesi.
Yere basma kuvveti güncellemesi.
Artırılmış yere basma kuvveti ve yeniden düzenlenmiş aerodinamikleri sayesinde yeni 911 GT3 RS performans odaklıdır. Boylamasına/yanal hızlanma, gaz/fren pedalı konumu ve sürtünme değerleri de dahil olmak üzere araç verilerinin tamamı kullanılarak, arka kanat ve ön difüzörün konumu bile DRS içeren Porsche Active Aerodynamics (PAA - Porsche Aktif Aerodinamik) ile saniyeler içinde otomatik olarak sürüş moduna göre ayarlanır. Bir sonraki hızlı tur için en iyi ön koşullar.
Porsche - 40kg daha fazla yere basma kuvveti.
40 kg daha fazla yere basma kuvveti.
Ön aks üzerindeki yeni gidonlar, türbülansı ve demirlerin arkasındaki akış hızını en yüksek hızda 40 kg'a kadar azaltarak yere basma kuvvetini artırır. Motor sporlarından ilham alarak geliştirilmiş teknoloji.
Porsche - Tek soğutuculu ön S-Kanal.
Tek soğutuculu ön S-Kanal.
GT yarış arabaları gibi, yeni 911 GT3 RS'de ön bagaj bölmesinin bulunduğu yerde büyük, açılı bir merkezi radyatör bulunuyor. Konsepte adını S şeklindeki hava kılavuzu veriyor. Konsept, farklı şekillerde kullanılan iki yan soğutucu ve küçük merkez soğutucu ile karşılaştırıldığında, yere basma kuvveti ve fren soğutması açısından geliştirilmiş aerodinamik sağlıyor.
Porsche - Hava giriş kapağına sahip geniş turbo gövde.
Hava giriş kapağına sahip geniş turbo gövde.
Hava giriş paneline sahip geniş turbo gövde, 911 GT3 RS'nin aerodinamik optimizasyonuna önemli ölçüde katkıda bulunarak atletik görünümünü güçlendiriyor. Aynı zamanda, yol tutuşunu daha da iyileştiren yeni, daha geniş tekerlekler için alanı açıyor.
Porsche’de biçim işlevi izler.
Biçim işlevi izler.
Pruva rüzgarı, hızlı tur sürelerini elde etmede en büyük zorluklardan biri. Yeni 911 GT3 RS, her bir bileşeni ile hava akışını en iyi şekilde kullanıyor. Mümkün olan en iyi sürtünme katsayısı için kurulum, genişletilmiş hava menfezleri, arkadan havalandırmalı arka rüzgarlık ve bir difüzör ile iki parçadan oluşan bir arka bölümle tamamlanıyor.
Sonraki bölüm
Hafif yapı

Tüketim ve Emisyonlar.

911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km
Hafif yapı
Daha fazlasını keşfet
Hafif yapı
Porsche - Nefes kesici hafiflik.
Nefes kesici hafiflik.
Hafif yapının en üstün ilkesi: maksimuma indir. Yeni 911 GT3 RS, aktif aerodinamik, daha geniş jantlar ve tekerlekler, daha geniş gövde ve farklı sürüş modlarında şasi için daha kapsamlı ayar seçenekleri dahil olmak üzere önceki modellerine kıyasla önemli ölçüde genişletilmiş ve daha da geliştirilmiş donanımı ile bu motor sporları felsefesine sadık kalıyor.
Karbon fiber takviyeli plastiğin (CFRP) tutarlı kullanımı, yalnızca 1.450 kg'lık yüksüz ağırlığı mümkün kılıyor. Kanatlar, spesifik bir RS şeklindeki ön kapak ve tavanın tamamı motor sporlarında test edilmiş materyallerden üretilmiştir. Aktif aerodinamiğe sahip CFRP arka kanat, optimize edilmiş çamurluk kemeri menfezleri için CFRP kapılar ile alüminyum ve magnezyumdan üretilmiş hafif dövme jantlar da yarış pistinde önemli avantajlar sağlıyor.

Dış Tasarım.

Binde birler için verilen bir savaşta her gram önemlidir. İsteğe bağlı Weissach paketi ile ağırlık 15 kg'ın biraz altına düşüyor. Karbon dokuma kaplamalı (parlak) ön kapak, tavan ve dış aynanın üst yarısı da yeni 911 GT3 RS'nin motor sporları karakterini görsel olarak ön plana çıkarıyor - kısmen karbon dokuma kaplamalı (parlak) arka kanat ve büyük 'PORSCHE' yazısı gibi.

İç tasarım.

Karbon dokuma kaplamalı (saten) arka güvenlik kafesi şık, yarış seviyesinde koruma sağlıyor. İnce detaylar, magnezyumdan üretilmiş hafif PDK vites kulakçıkları, siyah Race-Tex ile kaplı gösterge panelinin üst bölümü, karbon dokuma kaplamalı (saten) iç mekan unsurları, yolcu tarafında 'Weissach RS' logolu bir rozet ve üzerinde 'Weissach RS' işlemeli logo bulunan koltuk başlıkları ile devam ediyor.

Şasi.

Ön ve arka aksların üzerindeki stabilizatörler, arka aks üzerinde bulunan bağlantı çubukları ve karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kayma paneli de yeni kişiye özel en iyilere giden yolda ideal ağırlığı sağlıyor.

Porsche - Hafif ve ses yalıtımlı camlar.
Hafif ve ses yalıtımlı camlar.
Ön taraf, kapı tarafı, arka taraf ile arka camlarda bulunan lamine cam ve akustik filmli hafif cam, yalnızca araç ağırlığını optimize etmekle kalmıyor, aynı zamanda yuvarlanma ve rüzgar gürültüsü gibi dış gürültüleri en aza indirerek iç akustiği de iyileştiriyor.
Porsche - CFRP tam çanak tipi koltuklar.
CFRP tam çanak tipi koltuklar.
Karbon dokuma kaplamalı (saten) ve karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmiş hafif tam çanak tipi koltuklar halihazırda standart olarak yüksek seviyede yanal destek sunuyor. Özellikleri arasında aynı zamanda, Siyah deri ile kaplanmış etkileyici koltuk kılıfları, Kırmızı veya Gümüş kontrast renkli Siyah Race-Tex üzerinde sürekli deliklere sahip koltuk ortaları bulunuyor.
Sonraki bölüm
Performans

Tüketim ve Emisyonlar.

911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km
Performans
Daha fazlasını keşfet
Performans
Maksimum performans.
911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km

Başlama ?ışığı yeşile döner dönmez yeni 911 GT3 RS, 465 Nm'ye kadar yarış pistinde inanılmaz bir performans sergiliyor. 386 kW (525 PS), sizi 3,2 saniye içerisinde 0-100 km/sa hızına çıkarıyor ve 296 km/sa'lık azami hıza ulaşana kadar nefes almaya bile vaktiniz kalmaz. Hafif paslanmaz çelik spor egzoz sistemi, maksimum 9.000 dev/dak'ya kadar filtresiz bir ses deneyimi sağlıyor.

911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km

Modern motor sporları teknolojisi, 4.0 litrelik yüksek devirli, doğal emişli motorda ortamı belirliyor: Külbütör çekiçleri ve sert valf tahriki ile birlikte dövme pistonlar ve titanyum bağlantı çubukları dahil 4'lü valf teknolojisi. Ayrı motor yağı deposuna sahip kuru karter yağlama sistemi sayesinde yağ beslemesi optimize edilmiştir ve yüksek yanal kuvvetler için hazırdır.

Porsche - Artan denge sistemi.
Artan denge sistemi.
Tutkulu sürücüler, hassas yavaşlamanın güçlü hızlanma kadar önemli olduğunu bilir. Ön aksın defleksiyonunu azaltan optimize edilmiş bir şasi geometrisi ile frenleme esnasında gelişmiş aero denge.
Porsche - Yanal dinamikler.
Yanal dinamikler.
Yeni 911 GT3 RS, virajlardan ve şikanlardan önce fren yapma ihtiyacını minimuma indiriyor. Önde 275/35 R20 ve arkada 335/30 R21 spor lastikler, yeni daha geniş tekerlekler ve daha geniş iz ile daha fazla yanal dinamik ve daha yüksek viraj alma hızlarını sağlıyor.
Porsche - Daha güçlü.
Daha güçlü.
Yoğun geçen yarışlar, insandan ve makinelerden her şeyi talep eder. Bu yüzden sportif 7 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK), ayarlı şanzıman oranına sahip değiştirilmiş bir hava alma sistemi sayesinde yarış pistinde artık daha da güçlü. Hepsinin ötesinde, yeni 911 GT3 RS'yi aşırı hızda sürmek istemeyeceksiniz.
Porsche - Daha kişiselleştirilmiş kurulum.
Daha kişiselleştirilmiş kurulum.
Islak asfalt, dar viraj kombinasyonları, kişisel sürüş tarzı: optimum bir kurulum için motor sporlarında dikkate alınması gereken pek çok faktör bulunuyor. Üç ek mod düğmesine sahip direksiyon artık PASM, PSM ve PTV Plus gibi şasi kontrol sistemlerini sürüş koşullarını desteklemek amacıyla uyarlamak üzere daha da fazla esneklik sunuyor. Bununla birlikte, Çekiş Kontrolü (TC) de kapatılabiliyor ve farklı aşamalar şeklinde ayarlanabiliyor.

Şasi kontrol sistemleri.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi.

Sönümleme kontrol sisteminin elektronik olarak ayarlanması sayesinde her bir tekerlek üzerindeki sönümleme kuvveti mevcut yol koşullarına ve sürüş tarzına göre aktif şekilde ve sürekli olarak ayarlanıyor. PASM'de iki ayar mevcut: sportif-konforlu ve sportif-sert.

Porsche Stabilite Yönetimi.

PSM, stabiliteyi dinamik sürüş performansı sınırlarında tutan otomatik bir kontrol sistemidir. Yarış pistinde bilinçli olarak sportif kullanım için sistem müdahaleleri iki aşamada tamamen kapatılabiliyor.

Porsche Torque Vectoring Plus.

7 ileri vitesli PDK ile birlikte PTV Plus, tam değişken tork dağıtımlı ve elektronik regülasyonlu bir tam değişken arka diferansiyel kilidi ile birlikte çalışıyor. Sonuç olarak, şerit değiştirilirken ve değişken yük koşullarında viraj alınırken denge iyileşiyor, ayrıca çekiş artıyor ve daha iyi yanal dinamikler sağlanıyor.

Porsche - Diğer performans özellikleri.Porsche - Diğer performans özellikleri.Porsche - Diğer performans özellikleri.

Diğer performans özellikleri.

Bilyeli mafsallı şasi yatakları.

Maksimum performans için. Hassas, keskin ve doğrudan sürüş. Ve şasi ile gövde arasında özellikle sağlam bir bağlantı. Şasi yataklarının tamamı, dinamikleri ve hassasiyeti daha da artıran bilyeli mafsallar ile donatılmıştır.

Hidrolik kaldırma sistemi.

İsteğe bağlı ön aks hidrolik kaldırma sistemi, 911 GT3 RS'nin ön kısmını 40 mm yükseltiyor. Bu, manevra yaparken kaldırımlara, rampalara ve otopark girişlerine sürtünme riskini en aza indiriyor.

Spor ayarlı arka aks yönlendirme sistemi.

Düşük hızlarda, sistem arka tekerlekleri ön tekerleklerin ters yönüne yönlendiriyor, virajlar başta olmak üzere çevikliği artırıyor. Yüksek hızlarda, sistem arka tekerlekleri ön tekerleklerle aynı yönde yönlendiriyor. Bu, özellikle yüksek hızlarda sürüş yapılırken ve yarış pistinde sollama yapılırken stabiliteyi artırıyor.

Frenler.

Standart olarak 911 GT3 RS, yarış pistinde kullanım için yeniden optimize edilmiş, özellikle güçlü bir fren sistemine sahiptir. Önde Kırmızı renge boyanmış 6 pistonlu alüminyum fren kaliperleri ve yüksek boyutsal stabilite ile frenlerin çok iyi tepki vermesi ve bırakılması için monoblok yapıda 4 pistonlu alüminyum fren kaliperleri bulunuyor. Alçaltılmış ve içten havalandırmalı bileşik fren diskleri, alüminyum fren körüklerine sahip iki parçalı tasarımı sayesinde yaysız ve döner kütleleri ve buna bağlı olarak ağırlığı azaltıyor.

Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB).

İsteğe bağlı Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB) diskleri, benzer bir tasarıma sahip dökme demir disklerden yaklaşık %50 daha hafiftir. Gelişmiş fren performansı için hafif yapı ve motor sporlarına kendini adamış delikli seramik fren disklerinin çapı önde 410 mm ve arkada 390 mm'dir. Mükemmel güç zayıflama direnci sayesinde yüksek hızlı frenleme sırasında güvenlik de artırılmıştır.

Sonraki bölüm
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi

Tüketim ve Emisyonlar.

911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Daha fazlasını keşfet
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Kazanmak bir davranış meselesidir.
Doğru zihniyet ile ya zafer ya da mağlubiyete karar verilir. Dört entegre mod düğmesi ile donatılmış motor sporlarına yönelik direksiyon, her zamankinden daha çok çeşite sahip ayar seçenekleri sunuyor: SÜRÜŞ MODU ve Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) ve Çekiş Kontrolü (TC). Sürücü ve araç arasında daha da etkileşimli bir bağlantı için.
Porsche - Bir veya iki vuruştan daha fazla sürebilir.
Bir veya iki vuruştan daha fazla sürebilir.
İsteğe bağlı olarak ekstra ücret ödemeden satın alınabilen Clubsport paketi, ön koltukların arkasında gövdeye cıvata ile monte edilmiş ve isteğe bağlı olarak Siyah veya Guards Red ile boyanmış çelik bir güvenlik kafesinden meydana geliyor. Bununla birlikte, sürücü tarafı için 6 noktalı yarış emniyet kemeri güvenliği artırıyor.
Porsche - Artırılmış konfor.
Artırılmış konfor.
Karbon dokuma kaplamalı ve karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmiş tam çanak tipi koltuklar ile entegre göğüs kafesi hava yastığı, özellikle minimum ağırlık koşulunda iyi seviyede yanal destek sağlıyor. İleri/geri ayarı manueldir, yükseklik ayarı elektriklidir. Kapak standart olarak siyah deriden imal edilmiştir, koltuk başlıklarına 'GT3 RS' yazısı işlenmiştir ve kontrast alt kaplamalı siyah delikli Race-Tex orta koltuk bölümü bulunur. Adaptif spor koltuklar Plus (18 yönlü, elektrikli) isteğe bağlı olarak satılmaktadır.
Porsche - Daha fazla kontrast.
Daha fazla kontrast.
Siyah deri/Race-Tex özelliklerine sahip iç mekan, siyah dekoratif dikişler, işlemeli 'GT3 RS' yazısı ve karbon dokuma kaplamalı (saten) dekoratif süslemelerin tamamı standart ayrıcalığı vurguluyor. Talep üzerine iç mekan, gelişmiş deri/Race-Tex özellikleri ve zıt Guards Red veya GT Silver renkleri ile de satın alınabilir.

Porsche Connect için de geçerlidir.

Porsche Connect, yardımcı hizmetler sunar ve My Porsche Uygulaması, destinasyonları ve takvimleri size ait Porsche ile senkronize eder, Porsche İletişim Yönetimi (PCM) üzerinden alınan gerçek zamanlı trafik bilgileri ile seyahatleri planlar veya müzik hizmetlerini kullanır. Bırakın sizin yerinize Porsche navigasyon, bilgilendirme ve eğlence görevlerini yerine getirsin.

Porsche Track Precision Uyg.

Sport Chrono paketinin bir parçası olan Porsche Track Precision Uygulaması¹ ile performansınızı detaylı olarak ölçebilir, değerlendirebilir ve iyileştirebilirsiniz, bu şekilde akıllı telefonunuzda ayrıntılı sürüş verilerini görüntüleyebilir, kaydedebilir ve analiz edebilirsiniz.

¹ Uygulamanın kullanımına yalnızca kapalı tesislerde izin verilmektedir. Bu ürünün kullanımı (özellikle video kayıt özelliği) belirli pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya düzenlemeler ile yasaklanabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen buna yerel yasalar ve düzenlemeler kapsamında izin verildiğini kontrol edin.

Ses sistemleri.

Sound Package Plus içerisinde, 8 hoparlör, 150 vat güç ve PCM'ye entegre bir amplifikatör bulunur - sürücü ve ön yolcuya en doğru şekilde uyarlanmış bir akustik dağılım sunar. 12 hoparlör, 100 vat gücünde derin bas hoparlör ve 570 vat gücünde toplam çıkışa sahip isteğe bağlı BOSE® Surround Ses Sistemi aynı zamanda her bir hoparlörde aracın iç kısmına göre ince ayar yapılmasını sağlıyor.

Porsche - Connect hizmetlerimiz hakkında daha fazlasını keşfedin.
Sonraki bölüm
Model ve Veriler

Tüketim ve Emisyonlar.

911 GT3 RS (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS (NEDC)*
12,7
l/100 km
289
g/km

911 GT3 RS modelini yapılandırın.

Seçilen
911 GT3 RS
Yeni
Porsche 911 GT3 RS
WLTP*
13,4
l/100 km
305
g/km
NEDC*
12,7
l/100 km
289
g/km
386 kW/525 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,2 sn
Hızlanma 0-100 km/sa
296 km/sa.
Azami hız

Tüketim ve Emisyonlar.

911 GT3 RS Modelleri (WLTP)*
13,4
l/100 km
305
g/km
911 GT3 RS
386 kW/525 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,2 sn
Hızlanma 0-100 km/sa
296 km/sa.
Azami hız
WLTP*
13,4
l/100 km
305
g/km
NEDC*
12,7
l/100 km
289
g/km
Yükseklik
1,322 mm
Genişlik
1,900 mm
Uzunluk
4,572 mm
Aks mesafesi
2,457 mm
Teknik Özellikler

Silindir sayısı 6
Yakıt sınıfı 98
İç çap 102,0 mm
Strok 81,5 mm
Motor Hacmi 3.996 cm³
Güç (kW) 386 kW
Güç (PS) 525 PS
Maksimum güç devri noktası 8.500 1/dak
Maksimum motor devri 9.000 dev/dak
Maks. tork 465 Nm
Azami tork devri 6.300 1/dak
Litre başına maks. güç (kW/l) 96,00 kW/l
Litre başına maks. çıkış (PS/l) 131,00 PS/l

Azami hız 296 km/sa.
Hızlanma 0 - 60 mil/sa. 3,0 sn
Hızlanma 0-100 km/sa 3,2 sn
Hızlanma 0 - 160 km/sa. 6,9 sn
Hızlanma 0 - 200 km/sa. 10,6 sn
Viteste hızlanma (80-120 km/sa) (50-75 mil/sa) 1,8 sn
1/4 mil 10,9 sn

Rampa açısı, ön/arka (çelik süspansiyon) 6,2 - 9,8 °
Rampa karın açısı (çelik süspansiyon) 10,6 °
Maksimum yerden yükseklik (çelik süspansiyon) 100 mm

Uzunluk 4,572 mm
Genişlik 1,900 mm
Genişlik (aynalar dahil) 2,027 mm
Yükseklik 1,322 mm
Aks mesafesi 2,457 mm
Dönüş çapı 10,5 m
Yüksüz ağırlık (DIN) 1,450 kg
Yüksüz ağırlık (AB) 1,525 kg
İzin verilen brüt ağırlık 1,795 kg
Maksimum yük 345 kg

Yakıt deposu 64 l

Düşük tüketim 21,5 - 21,5 l/100 km
Orta tüketim 12,5 - 12,5 l/100 km
Yüksek tüketim 11,5 - 11,5 l/100 km
Ekstra yüksek tüketim 12,6 - 12,6 l/100 km
Kombine tüketim 13,4 - 13,4 l/100 km
CO2 emisyonu düşük (WLTP) 488 - 488 g/km
CO2 emisyonu orta (WLTP) 284 - 284 g/km
CO2 emisyonu yüksek (WLTP) 262 - 262 g/km
CO2 emisyonu çok yüksek (WLTP) 286 - 286 g/km
Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) 305 - 305 g/km

Şehir içi yakıt tüketimi 17,6 l/100km
Şehir dışı yakıt tüketimi 9,8 l/100km
Kombine yakıt tüketimi 12,7 l/100km
Ortalama CO² emisyonları 289 g/km
Standart özellikler

Önde altı pistonlu monoblok alüminyum sabit kaliperler ve arkada dört pistonlu monoblok alüminyum sabit kırmızı kaliperler
Su soğutmalı alüminyum motor bloğu ve silindir kapağı
Aero salıncaklara, entegre yardımcı yaylara, viraj demirine ve tüm bağlantılarda rotillere sahip çift salıncaklı ön süspansiyon
386kW (525PS) maksimum güç ve 470Nm maksimum tork sunan, 4,0 litre hacimli, doğal emişli, yatay konumlu altı silindirli motor
Alüminyum fren körüklerine sahip içten havalandırmalı ve girintili kompozit fren diskleri - disk çapı: 408mm (ön), 380mm (arka)
Azami devir 9.000 dev/dak
Entegre yardımcı yaylara, viraj demirine ve belirli bağlantılarda rotillere sahip çok bağlantılı arka aks
Külbütörlü dört-supap teknolojisi
Arka tekerlekten çekiş
Fren balata aşınma göstergesi
Emme ve egzoz supaplarında VarioCam kam mili mekanizması
Elektrikle çalışan park freni
Değişken direksiyon oranına ve hıza-duyarlı direksiyon kuvveti ayar sistemine sahip elektromekanik kremayer direksiyon
Dövme titanyum biyeller
Otomatik start/stop fonksiyonu
Spor ayarlı arka aks yönlendirme sistemi
Ayrı motor yağı deposuna sahip kuru karter yağlama sistemi
Tam değişken yağ basınç pompasına, yedi yağ geri dönüş pompasına, santrifüj işlevine ve krank mili vasıtasıyla ilave yağ besleme özelliğine sahip yağ besleme sistemi
Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) dahil
Direkt yakıt enjeksiyonu (DFI)
Porsche ABS dahil Stabilite Yönetimi (PSM). Direksiyondan birden fazla seviyede ayar ve Stabilite Kontrolü (ESC) ve Çekiş Kontrolünün (TC) tamamen kapatılması
İki adet üç yönlü katalitik konvertör, Benzin Parçacık Filtresi (GPF), emisyon kontrol sistemini izlemek için dahili arıza teşhisi
Açılıp kapatılabilir iki rezonans valfine ve münferit altı gaz kelebeğine sahip, plastik yapılı değişken emme manifoldu
Siyah renkte iki orta egzoz borusuna sahip paslanmaz çelik hafif spor egzoz sistemi
Hafif marş aküsü - LiFePO4 60Ah
7-hızlı Porsche Doppelkupplung (PDK)
64 litrelik yakıt deposu
Direksiyon üzerindeki Chrono Button ve tur tetikleyicisi için hazırlığı içeren Chrono paketi
Yarış için ayarlanabilen süspansiyon (toe açısı, kamber, viraj demirleri, yükseklik)

Kontrast renkli GT Gümüş ile Siyah deri / Race-Tex parçalar içeren iç mekan

Yarış moduna sahip Lastik Basınç Takip (TPM) Sistemi
20-/21-İnç GT3 RS dövme Alüminyum jantlar

Gümüş renkli jantlar

İki kişilik Coupé
Alüminyum ve çelik alaşımlı, akıllı hafif yapı
Karbon elyaf takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmiş, gövde renginde hafif ön kapak, Porsche baskılı amblem, iki geniş hava çıkışı ve aerodinamik unsurlar
Antrasit renkli ızgaralar, hava kanatları ve siyah alt bölüm dahil iki ilave hava çıkışına sahip arka apron
Kanatlı arka difüzöre sahip gövde altı paneli
Siyah renkteki yan cam çıtaları ve yan etekler.
Sabit, DRS fonksiyonlu iki parçalı arka kanat, kuğu boyunlu bağlantı ve gövdeye entegre alüminyum kanat bağlantıları
Gövde renginde dış ayna, siyah plastik ayna kaidesi
Arka apronda saten siyah model tanımı
Saten Siyah renkli entegre ‘PORSCHE’ logolu, eklemesiz arka ışık şeridi
Exclusive Tasarım Yakıt Deposu Kapağı
Gövde renginde ön apron, antrasit renkli ızgaralara sahip entegre soğutucu hava girişli siyah alt bölme ile birlikte siyah rüzgarlık ek parçası ve yan kanatlar
Yan göstergeler dahil ön jantın arkasında hava kanadı ile donatılmış Siyah yan etekler
Alt bölümü Gövde renginde, üst bölümü Siyah renkte arka kanat; kontrast renkte hidrolik parça, arka kanat üzerinde Siyah renkte yan levhalar ve kanat uzantıları
Karbon fiber tavan

Gündüz sürüş ışıklarına ve 4 noktalı LED spot ışıklarına sahip LED uzun farlar
Ön apronda park lambaları, sinyal lambaları ve yan sinyal lambalarıyla birlikte yardımcı LED ışık üniteleri
Fren lambası, geri vites lambası, sinyal lambaları ve LED üst fren lambasını içeren arka lambalar
Entegre park lambası ve arka sis lambasına sahip, ışık şeridi halinde arka sürüş lambaları
'Eve Varış' aydınlatma işlevine sahip otomatik far aktivasyon sistemi
Aero silecek lastikleri, iki silme hızı, ayarlanabilir fasılalı silme ve püskürtücülere sahip ön cam yıkama sistemi
LED okuma lambaları, yön ve kontak aydınlatması. Ayrıca bagaj bölümü, ayak boşluğu, torpido gözü ve kapı önü aydınlatmalarını da içerir
Her iki güneşlikte aydınlatmalı makyaj aynaları
Kapı orta raylarında dış aynalar, elektrikle ayarlanabilen ve ısıtmalı, sürücü tarafında yuvarlak
Üst kısmı gri renkli ön cam
Entegre 4 noktalı gündüz farlı LED farlar

Sürücü ve ön yolcu için ayrı sıcaklık ayarlarına sahip, iki bölgeli otomatik klima kontrolü, hava kalite sensörü içeren otomatik hava devirdaim modu
Merkezi devir göstergesini ve Pist Ekranına sahip iki adet 7 inç TFT ekranı içeren gösterge paneli
Aktif karbon filtresi içeren partikül/polen filtresi
Sürücü ve ön yolcu için tam boyutlu hava yastıkları
Biri kapaksız ve biri kapaklı olmak üzere iki saklama bölmesine sahip yükselen orta konsol
Üç noktalı otomatik emniyet kemerleri
Su tutmaz yan camlar
Isıtmalı arka cam
Orta konsolda ana saklama bölmesi kapağında 2 USB-C portu, yolcu ayak bölmesinde priz (12 volt)
Paspaslar, önde işlemeli 'PORSCHE' logolu Siyah renkte ikili set
Tam çanak tipi koltuklar
Kapılarda torpido gözleri (kilitlenebilir) ve saklama bölmeleri
Race-Tex siyah GT3 RS spor direksiyon
Dijital vites ve araç hızı göstergesine, ayırt edici bir kadrana ve "GT3 RS" logosuna sahip devir göstergesi
İki ayrı bardak tutucu (1 adet orta konsolda giriş yeri şeklinde ve 1 adet yolcu tarafında)

Avrupa Otomatik Acil Çağrı Sistemi eCall
Tek dokunma ile çalışan ve kapı contasında korumaya sahip elektrikli cam kaldırma mekanizmaları
Uzaktan merkezi kilitleme
Anahtarsız Giriş (Keyless Go)
Hız sabitleme sistemi

Race-Tex tavan kaplaması ve A/B/C sütunu döşemeleri

Porsche Navigasyon¹ özellikli Porsche İletişim Yönetimi (PCM)
Porsche Connect
Porsche Araç Takip Sistemi (PVTS)
Dijital radyo
Akıllı telefon entegrasyonu

Siyah
Beyaz
Guards Red
Racing Yellow