Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
A Dream in Speed Yellow


Eric Strenger ile en yüksek hızdan, zamansız tasarımlara uzanan bir yolculuk


Uzun bir süre boyunca çoğu Porsche tutkunu kendisnin ismini hiç duymadı bile ama çok büyük ihtimalle neredeyse bütün Porsche tutkunlarının odalarındaki posterlerinde Eric Strenger’in elinden çıkmış bir şaheser bulunduğuna eminiz. Eric Strenger oldukça renkli ve bir o kadar da hız tutkunu bir hayalperest. 1951 ile 1988 yılları arasında Porsche’nin grafik tasarımcılığını üstlenen Eric Strenger hayallerini yollara çıkarmanın keyfine varabilen belki de sayılı şanslı kişilerden.


Eric Strenger için Speed Yellow rengini temsil görürken sadece onun renkli dünyasını veya dünyaya getirdiği hızlı otomobillerden dolayı değil kendi karakterinin de son derece tezcanlı olmasının da etkisi var. Buna en büyük örneği ise işe girdikten henüz 1 yıl sonra Porsche’nin ünlü Christophorus Magazin’ine ön ayak olması ile biliyoruz. Günümüzde hala yayımlanmaya devam eden Christophorus ve Porsche’de görev aldığı dönemlerde hazırladığı efsanevi poster çalışmaları hepimizin hayallerini süslüyor. Herhangi bir Porsche sürücüsü bir yarışta galip gelirse Eric anonda çalışmalarına başlar ve bütün dünyaya Porsche’nin zaferini anlatmak için posterini hazırlamaya başlardı.


Doğma büyüme Stuttgart’lı olan Eric Strenger Porsche için unutulmaz bir değer. Sayısı poster, reklam çalışması, kullanım kılavuzu ve katalog hazırlayan Eric Strenger belki de Porsche’nin en renkli rolünü aldı diyebiliriz. Günün sonunda en az bir Porsche kadar Eric’de yaptığı çalışmalar ile zamansız olduğunu bizlere gösterdi.

Porsche’nin 75. Yılı Hakkında Daha Fazlası İçin

75 Yıllık hayal dünyamız, renklerimiz, ilham verici hikayelerimiz ve özel etkinliklerimizi keşfedin. Porsche’nin bu yılı hiç olmadığı kadar renkli.

Şimdi keşfedin