Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Yeni
911 Dakar
353 kW/480 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
240 km/sa.
Azami hız
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
NEDC*
10,5
l/100 km
239
g/km
Başlangıca dön
911 Dakar
Çöldeki macera.
Dakar Ralli hiçbir zaman bir kum havuzu oyunu olmamıştır. Başlangıçtan beri, dünyadaki en büyük maceralardan biri ve zorlu dayanıklılık sınavlarından biri olmuştur. En sıkı sürücülerle, en sağlam araçlarla ve 1984'ün efsanevi birincisi 911 Carrera 3.2 4x4 Paris-Dakar (953) ile.

Yeni Porsche 911 Dakar değerli bir takipçidir. Rallye Design Package ile, orijinal olana saygı duruşunda bulunur ve geçmişi yeniden hayata döndürür.

“911 Afrika’daki bir safariden çıkıp Le Mans’a, oradan da New York’taki bir tiyatroya ve caddelere sürebileceğiniz tek otomobildir.”

Ferry Porsche

Porsche - Sonraki aşamada.
Sonraki aşamada.
Ralli yaparken önemli olan performans, sağlam teknoloji ve dayanıklılıktır. Sadece bunlardan sonra gerçekten bitiş çizgisine ilk ulaşan olma şansınız olur. Yeni 911 Dakar kara yolu performansı kadar arazide sürüş için de uygun olan ve aynı zamanda şehirde görünüşüyle hayranlık uyandıran bir spor otomobildir.

Zorlu Yollar.

911 Dakar Rallye Design Package ile.

911 Dakar Koyu Yeşil renkte.

Porsche - Güçlü performans.
Güçlü performans.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
911 Dakar (NEDC)*
10,5
l/100 km
239
g/km
İster asfaltta ister stabilize yolda ya da kumda olsun, 911 GT3'ün daha sert ünite montajları 911 Dakarsürüş dinamiklerini, özellikle arazide sürerken artırır. Sonuç, arka aks yönlendirmesi ve PDCC aktif yalpalama stabilizasyonu ile birlikte en zor ralli yollarını bile güvenli ve konforlu biçimde ustalıkla alan, optimum biçimde ayarlanmış bir şasi paketidir. 911 Dakar 353 kW (480 PS) güç üretir, bu da 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) tarafından dört tekerin tümüne aktarılır.
80 mm daha fazla yerden yükseklik.
911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
911 Dakar (NEDC)*
10,5
l/100 km
239
g/km
Mesafenizi koruyun. Sadece önden ve arkadan değil, aynı zamanda alttan da . Dakar standart 911'den 50 mm daha yüksek olmasını sağlayan spor süspansiyona sahip tek 911 modelidir. Stabilize yollarda paslanmaz çelik korumanın altındaki alan daralırsa, 911 Dakar'ın özel olarak geliştirilen kaldırma sistemi, otomobil sabitken veya 150 km/s'ye (93 mph) kadar hızlarda sürerken, otomobili ön ve arkada 30 mm daha yükseltebilmektedir.
Rallye Kalkış Kontrolü.
911 Dakar Sport Chrono Paketi iki özel performans kurulumu içerir: Stabilize yollar, çamurlu pistler ve ıslak çimen için Rallye modu ve zorlu kumullar ve kayalık geçitler için Arazi modu. Gevşek zeminde mükemmel bir ralli etabı başlangıcı sağlamak için Rallye Kalkış Kontrolü de mevcuttur.
Porsche - Rallye Sport Paketi.
Rallye Sport Paketi.
Rallye Sport Paketi, arazide ve yarış pistlerinde sürerken artırılmış koruma sunar. İki altı noktalı emniyet kemeriyle ve ön koltukların arkasında dış kaplamaya cıvatayla bağlanan siyah toz boya kaplı çelik bir viraj çubuğuyla birlikte gelir. Paket, yolcu tarafına monte edilmiş, kolaylıkla erişilebilen bir yangın söndürücüyü de içerir.

Araç kontrol listesi.İlave korumaya sahip özel ön profil.

Takviye dövme alüminyum halkalı paslanmaz çelikten yapılma ön koruma.

Arazi lastikleri ve sağlam yan etekler.

Yeni geliştirilen arazi lastiklerine, paslanmaz çelik kapaklı pervazlara ve etkileyici tekerlek kemeri uzantılarına sahip 19/20 inç Dakar hafif alaşımlı dövme jantlar.

Spoylerli özel arka profil.

Paslanmaz çelik korumaya, delikli ve sabit arka spoylere sahip arka kısım.

Porsche - Her gramıyla mücadele eder.Porsche - Her gramıyla mücadele eder.

Her gramıyla mücadele eder.

CFRP kaput.

Kumlu arazide her gram önemlidir. ışte bu nedenle 911 Dakar' Dakar'ınkaputu, 911 GT3 modelinde olduğu gibi entegre hava deliklerine sahip özellikle hafif karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmıştır.

CFRP arka spoyler.

Optimum aerodinamik amacıyla geliştirilen karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) sabit arka spoyler, hız yapılması gereken kısımlarda gerekli bastırma kuvvetini sağlar.

Porsche - Rallye Design Package.
Rallye Design Package.
Tarihi orijinal modeline bir saygı gösterisi: Metalik Beyaz/Centiyan Mavisi iki tonlu boya, Altın/Kırmızı dekoratif çizgiler ve arazi lastikleriyle Beyaz boyalı 19/20 inç jantlar, efsanevi 1984 Porsche 953'e saygı duruşunda bulunur. Başlangıç numarası ayrı ayrı seçilebilir.

Aksesuarlar.

Yardımcı farlı tavan filesi.

40 kg'a kadar kapasiteyi taşımaya hazır: 911 Dakariçin mevcut olan kap, kurtarma panoları ve diğer bagajlar gibi Tequipment aksesuarları, Mat Siyah toz boya sunan sağlam alüminyum tavan filesine güvenli bir şekilde sabitlenebilir. Yarış geceye dek sürerse, entegre LED yardımcı farlar çölün içinden geçen yolu aydınlatır.

Kap.

Her aşamada vazgeçilmez: Boyalı 10 litrelik yakıt kabı ve "PORSCHE" logolu içme suyu için 12 litrelik plastik kap. Her iki kap da özel, açılması kolay kap tutucularla tavan sepetine sabitlenir, böylelikle yakıt ikmali sırasında zaman kaybı olmaz.

Kurtarma panoları.

Kum ve çamur gibi yumuşak zeminler için vazgeçilmez: "PORSCHE" logolu gri renkli sağlam plastik panolar, aracın sıkışması durumunda aracın kurtarılmasına yardımcı olur ve bunlar tavan sepetinde taşınabilir.

Katlanan kürek.

Sonsuz kum denizinin derinliklerine dalıyorsanız, doğru ekipmana sahip olmanız gerekir. Balta ve testere özellikleri dahil olmak üzere katlanan kürek gerçek bir çok işlevli araçtır - ve her arazi macerasında kolayca ulaşılabilecek bir yerde tavan sepetine takılmalıdır.

Aktif 2.0 silindir çanta.

Son derece sağlam ve su geçirmez: Bu seyahat çantası, Siyah renkte ayırt edici bir "PORSCHE" logosuna sahip Gri branda malzemesinden yapılmıştır. Storlu kapatma ve tavan sepetine takmak için pratik kayışlar gibi işlevsel ayrıntılarla tüm turlarda mükemmel bir kit parçası haline gelir.

Etiket setleri.

911 Dakariçin, 1971, 1974 ve 1978 Doğru Afrika Safari Rallisi'nin tarihi Porsche hatırası olan çıkartmalar şeklinde üç ek tasarım mevcuttur ve bunlar fabrikadan teslimde doğrudan takılabilir veya Tequipment aracılığıyla modifiye edilebilir.

Tavan tentesi.

İki kişilik katlanabilir tavan tentesi, aracın tavan taşıma sistemine monte edilmiştir ve sadece birkaç basit adımda kurulabilir, en üst podyum konumuna ulaşmak için en iyi koşulları sunar. Yolculuk sırasında tente, yatak ve merdiven sağlam kılıfa istiflenir.

Yerinizi alın. Odaklanın.Kokpit.

911 Dakar'dasürücüyü, kaymaz Race-Tex kaplı GT spor direksiyon simidi karşılar. Diğer teknik özellikler: Koyu Yeşil orta üst işaret, PDK vites değiştirme pedalları ve sürüş modlarını seçmek için bir mod anahtarı. Diğer önemli noktalar arasında fırçalanmış Siyah alüminyum dekoratif kakmalar, Koyu Yeşil kakma ve sınırlı sayıda üretilen yolcu tarafındaki plaka yer almaktadır.

Rallye Design Package kokpiti.

Race-Tex'teki ek elemanlar, Ceramica'daki dekoratif desteklerle birleştirilen dekoratif kakmalar gibi Rallye Design Package'ı daha da dinamik hale getirir. Mavi kontrast dikişler, GT spor direksiyon simidindeki Mavi orta üst işaret ve Mavi kemerler daha da kendine has vurgular katar.

Porsche - Koltuklar.Porsche - Koltuklar.

Koltuklar.

Tam çanak tipi koltuklar.

Yabani kumul driftleri için üretilmiştir: Kaplamanın tamamı, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmıştır ve hafif olması ile birlikte özellikle iyi yanal destek sunar. Minderler Siyah deri ile kaplanmıştır ve koltukların orta kısmı Koyu Yeşil arka plana sahip delikli Race-Tex'tedir. Dekoratif dikişler ve işlemeli "911" logosu da Koyu Yeşil renktedir.

Adaptif sportif koltuklar Plus.

Bu 18 yönlü elektrikli koltuklar, özellikle maceraperestlere yüksek konfor seviyeleri sunar. Koltuklar Race-Tex'tir, yan minderler ise deridir. Kontrast dikişler ve Koyu Yeşil işlemeli "911" logosu ek vurgu sunar.

Öne çıkan iç tasarım özellikleri.

İstenildiği kadar sınırlama.

Çölde gece gökyüzünde sayısız yıldız vardır. Bununla birlikte 911 Dakar2.500 parçayla sınırlıdır. Sınırlı sayıda üretilen alüminyum plaka, her bir otomobilin eşsiz olmasını sağlar.

Porsche Özel Manufaktur

Dakar'ın cazibesi sıra dışı işçilikle birleşir. Yeni 911 Dakar tasarımı, özel olarak Porsche Özel Manufaktur'un başarılı 1984 953 spor görünümü ile eşleşmiştir ve istifleme bölmesinin kapağındaki kabartma logo ile ayrıcalıklı hale gelmiştir.

Rallye Design Genişletme Paketi.

Serap görmüyorsunuz: Genişletme paketi, Mavi dekoratif dikişler de dahil olmak üzere, Race-Tex'te iç eşik panelleri, sigorta kutusu kapağı, araç belge klasörü ve deri kanatçıklı merkezi havalandırma muhafazası gibi ek ayrıntılara sahiptir. Bir diğer göz alıcı unsur ise aynı renkte dekoratif dikişlerle Siyah Race-Tex kaplı iç ayna kaplamasıdır.

Siyah alüminyum.

Özel ve spor: Kısmen siyah eloksallı ve nano kaplamalı dövme alüminyum spor pedallar ve ayak dayama yeri. Frezelenmiş PDK seçim kolu, Mat Siyah ve Gümüş renkli alüminyumu Siyah deri kakmalarla birleştirir.

Çevresel görüş.

Arazide sürerken, her zaman için çevrenize ve hatta zemine daha fazla dikkat etmelisiniz. Çakıl mı? Dallar mı? Çamur mu? Düşük sürüş hızlarında, arazi kamerası Porsche İletişim Yönetimi (PCM) ekranında her şeyi gösterir, böylelikle 911 Dakar gerekirse biraz daha ileriye bile park edilebilir.

Arka koltukların çıkarılması.

Ralli sürüşünde dört kişi değil, iki kişi gereklidir. Bu yüzden, 911 Dakar'ınarka koltukları özellikle çıkarılmıştır, bu da bir ralli yarışmasını kazanma sürecinde daha da fazla hafiflik sağlar.

911 Dakar modelini oluşturun.

Seçilen
911 Dakar
Yeni
Porsche 911 Dakar
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
NEDC*
10,5
l/100 km
239
g/km
353 kW/480 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
240 km/sa.
Azami hız
911 Dakar
353 kW/480 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
240 km/sa.
Azami hız
WLTP*
11,3
l/100 km
256
g/km
NEDC*
10,5
l/100 km
239
g/km
Yükseklik
1,338 mm
Genişlik
1,864 mm
Uzunluk
4,530 mm
Aks mesafesi
2,450 mm
Teknik Özellikler

Silindir sayısı 6
Yakıt sınıfı 98
İç çap 91,0 mm
Strok 76,4 mm
Motor Hacmi 2.981 cm³
Güç (kW) 353 kW
Güç (PS) 480 PS
Maksimum güç devri noktası 6.500 dev/dak
Maksimum motor devri 7.500 dev/dak
Maksimum tork 570 Nm.
Maksimum tork devir aralığı 2.300 - 5.000 1/dak
Litre başına maks. güç (kW/l) 118,00 kW/l
Litre başına maks. çıkış (PS/l) 161,00 PS/l

Azami hız 240 km/sa.
Hızlanma 0 - 60 mph 3,2 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s: 3,4 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s: 7,8 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s: 12,0 sn
Viteste hızlanma (80-120 km/s) (50-75 mph) 2,2 sn
1/4 mil 11,6 sn

Eğim açısı, ön/arka (çelik süspansiyon) 14,2 - 16,4 °
Rampa karın açısı (çelik süspansiyon) 16,2 °
Maksimum yerden yükseklik (çelik süspansiyon) 161 mm

Uzunluk 4,530 mm
Genişlik 1,864 mm
Genişlik (aynalar dahil) 2,033 mm
Yükseklik 1,338 mm
Aks mesafesi 2,450 mm
Dönüş çapı 10,7 m.
Yüksüz ağırlık (DIN) 1,605 kg
Yüksüz ağırlık (AB) 1,680 kg
İzin verilen brüt ağırlık 1,960 kg
Maksimum yük 355 kg
Maksimum izin verilen tavan yükü - izin verilen maksimum tavan yükü 75 kg

Bagaj hacmi, ön 132 l
Yakıt deposu 67 l

Düşük tüketim 19,4 - 19,4 l/100 km
Orta tüketim 10,7 - 10,7 l/100 km
Yüksek tüketim 9,5 - 9,5 l/100 km
Ekstra yüksek tüketim 10,1 - 10,1 l/100 km
Ortalama tüketim 11,3 - 11,3 l/100 km
CO2 emisyonu düşük (WLTP) 440 - 440 g/km
CO2 emisyonu orta (WLTP) 243 - 243 g/km
CO2 emisyonu yüksek (WLTP) 216 - 216 g/km
CO2 emisyonu çok yüksek (WLTP) 229 - 229 g/km
Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) 256 - 256 g/km

Şehir içi yakıt tüketimi 15,1 l/100km
Şehir dışı yakıt tüketimi 7,8 l/100km
Kombine yakıt tüketimi 10,5 l/100km
Kombine CO2 emisyonları 239 g/km
NOx emisyonları 11,8 mg/km
Porsche - İletişim.

İletişim.

Yetkili bir Porsche bayisi ile iletişime geçerek bilgi materyallerini isteyin veya özel Porsche haberlerini almak için kaydolun.

Tüketim ve Emisyonlar.

911 Dakar (WLTP)*
11,3
l/100 km
256
g/km
911 Dakar (NEDC)*
10,5
l/100 km
239
g/km

 

Bir Porsche Merkezi Bul